تبلیغات
پایه اول تا ششم ابتدایی2- رضایی - سوالات متن هدیه آسمانی پایه سوم درس 16 داناترین مردم همراه با پاسخ فروردین 97

پایه اول تا ششم ابتدایی2- رضایی - سوالات متن هدیه آسمانی پایه سوم درس 16 داناترین مردم همراه با پاسخ فروردین 97

مطالب مهم آموزشی و تربیتی و نمونه سوالات مقطع ابتدایی ،مطالب ارزشیابی توصیفی برای معلمان گرامی

مطالب مهم آموزشی و تربیتی و نمونه سوالات مقطع ابتدایی ،مطالب ارزشیابی توصیفی برای معلمان گرامی

پایه اول تا ششم ابتدایی2- رضایی - سوالات متن هدیه آسمانی پایه سوم درس 16 داناترین مردم همراه با پاسخ فروردین 97 مطالب مهم آموزشی و تربیتی و نمونه سوالات مقطع ابتدایی ،مطالب ارزشیابی توصیفی برای معلمان گرامی
سوالات متن هدیه آسمانی پایه سوم درس 16 داناترین مردم همراه با پاسخ فروردین 97

درس 16 هدیه های آسمانی  پایه سوم همراه با پاسخ


1- مردم شهر شام سوالات خورد را چگونه و از چه کسی می پرسیدند؟ سالی یک بار، از یک پیرمرد مسیحی که در کوه زندگی می کرد.
2- امام محمد باقر در دوران زندگیشان چه کارهایی انجام دادند؟ ایشان شاگردان بسیاری را تربیت کردند و دستورهای دین و آداب زندگی را به مردم می آموخت.
3- وقتی امام محمد باقر (ع) به همه ی سوال های دانشمند مسیحی پاسخ دادند ، او چه گفت؟ گفت : ای مردم ، تاکنون کسی را دانشمند تر از این مرد ندیده ام ، تا او در میان شماست به سراغ من نیایید و هر سوالی دارید از او بپرسید.
4- امام محمد باقر (ع) چگونه انسانی بود؟ خوش اخلاق و مهربان بود. دستورهای دین و آداب زندگی را به مردم می آموخت و به آن ها آگاهی می داد.
 5- امام حمد باقر (ع) چگونه از این دنیا رفت و در کدام شهر به خاک سپرده شد؟ امام محمد باقر (ع) با حاکمان ستمگر مبارزه کرد و به شهادت رسید و در قبرستان بقیع در شهر مدینه به خاک سپرده شد.
6- منظور پیرمرد از این که گفت : تا او در میان شماست ، به سراغ من نیایید چه بود؟ پیرمرد با این سخن به علم و دانش امام اشاره دارد و امام را از خود داناتر می داند.
7- بهترین راه تشکر از کسی که به شما علم می آموزد چیست ؟ به او احترام بگذاریم و آن چه را که از او آموخته ایم به دیگران نیز بیاموزیم .
8- چرا به امام پنجم باقرالعلوم می گویند؟ چون با علم و دانش فراوان خود به همه ی پرسش ها پاسخ می داد. به همین دلیل به ایشان باقرالعلوم یعنی شکافنده ی دانش ها می گویند.

برچسب ها: سوالات متن هدیه آسمانی پایه سوم درس 16 داناترین مردم همراه با پاسخ فروردین 97،  

تاریخ : 25 فروردین 97 | 06:54 ب.ظ | نویسنده : Nahid Rezai | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.