تبلیغات
پایه اول تا ششم ابتدایی2- رضایی - تکالیف والدین برای روز اول

پایه اول تا ششم ابتدایی2- رضایی - تکالیف والدین برای روز اول

مطالب مهم آموزشی و تربیتی و نمونه سوالات مقطع ابتدایی ،مطالب ارزشیابی توصیفی برای معلمان گرامی

مطالب مهم آموزشی و تربیتی و نمونه سوالات مقطع ابتدایی ،مطالب ارزشیابی توصیفی برای معلمان گرامی

پایه اول تا ششم ابتدایی2- رضایی - تکالیف والدین برای روز اول مطالب مهم آموزشی و تربیتی و نمونه سوالات مقطع ابتدایی ،مطالب ارزشیابی توصیفی برای معلمان گرامی
تکالیف والدین برای روز اول کلاس اولی ها 

تکالیف والدین برای روز اول

والدین می توانند کارهای متفاوت و جالبی در روزهای قبل از آغاز مدرسه انجام دهند تا روز اول مدرسه را طبیعی تر جلوه می دهند. شاید بتوان این کارها را تکالیف والدین برای روز اول مدرسه نامید که به کلاس اولی ها کمک می کند

با شوق بیشتری پا به دبستان بگذارند:

▪️ فرزندتان را در تابستان به بهانه ثبت نام، گرفتن پرونده و مواردی مانند آن به مدرسه اش ببرید و تمام فضاهای داخلی درون آن را از کلاس ها تا دست شویی ها به او نشان دهید. این کار شاید در روز اول مدرسه به دلیل شلوغی و ازدحام والدین و کودکان امکان پذیر نباشد. گذر از خیابانی که دبستان کودک تان در آن واقع است نیز او را با فضای مدرسه اش که باید هر روز به آنجا برود، آشنا خواهد کرد.

▪️ کتاب های داستانی را برای او بخرید و بخوانید که در آن کودک داستان به مدرسه می رود. این کتاب ها اگر دارای تصاویر رنگی و جذاب باشند، به کلاس اولی ها کمک می کنند تا خود را در قالب شخصیت داستان قرار دهند و با مدرسه و فضای آن آشناتر شوند.

▪️ اسم فرزندتان، شماره منزل و شماره تلفن و نشانی خود را روی یک کاغذ بنویسید و در جیب کودکتان یا درون کیف مدرسه اش جای دهید. این کار به کلاس اولی ها احساس امنیت و آرامش خواهد داد که در مدرسه گم نخواهند شد.

▪️ کودکتان را به تنهایی در روز اول مدرسه و هفته های نخست به مدرسه نفرستید. وقتی او خودش را در محیط جدید و غریبه حس کند در بین اطرافیانی که همه با والدین خود پا به مدرسه گذاشته اند، احساس تنهایی خواهد کرد، هیجان روز اول مدرسه از شب قبل، صبح روز اول، به صدا درآمدن زنگ کلاس و حتی بازگشت به منزل همراه کلاس اولی ها است و چه بهتر است که او همراهی داشته باشد تا این لحظات را در کنار او سپری کند.

▪️ اگر برایتان امکان ندارد، همراهش بروید از پدر بزرگ یا مادر بزرگ و یا خواهر و برادر بزرگ ترش بخواهید که او را همراهی کند.

▪️ یک ماه قبل از آغاز مدرسه برای خرید لوازم التحریر، کیف و لباس با کلاس اولی ها به بازار بروید. این زمانی مناسب است که کلاس اولی ها احساس کنند به موقع برای رفتن به مدرسه آماده می شوند و شور و شوق مدرسه در وجودشان بسیار زیاد است. به تعویق انداختن آن به روزهای آخر شهریور آنها را دچار استرس خواهد کرد که مبادا دیر برای رفتن به مدرسه آماده شوند

برچسب ها: تکالیف والدین برای روز اول کلاس اولی ها،  

تاریخ : 13 فروردین 96 | 07:00 ب.ظ | نویسنده : Nahid Rezai | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.